Romantický zážitok pre páry
2 noci raňajkyód 50 €
Tipy na výlet
Celoročne prístupné termálne kúpalisko s geotermálnou vodou vyvierajúcej z hĺbky 1987 m s teplotou 60,5 °C. Termálna voda priaznivo pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, má tiež pozitívne účinky na psychiku človeka a pomáha pri liečbe urologických problémov. Archeologické nálezy potvrdzujú, že blahodárnych účinkov termálnych prameňov z Bešeňovej využívali už starovekí Kelti.
Kúpele Lúčky sú to pravé miesto pre odpočinok, kde si môžete dopriať kúpeľné procedúry. Odporúčame vyskúšať liečivé minerálne vody, vonkajšie termálne bazény a obdivovať výhľad na čarovnú krajinu. Zážitok umocňuje Lúčanský vodopád, ktorý padá z 12 m travertínové terasy do malého jazierka v strede obce.
Na severnom okraji obce Kalameny sa nachádza termálny prameň s jazierkom s možnosťou celoročného bezplatného kúpania. Voda s teplotou okolo 33 °C v obdobnom zložení ako blízke Kúpele Lúčky pôsobia blahodárne na ľudský organizmus a využíva sa pri liečbe pohybového ústrojenstva, urologických a ženských problémov.
Veľký Choč je dominantným vrcholom pohoria Chočské vrchy s výškou 1611 m n. M. Je viditeľný už od Štrby a z celej dolnej Oravy. Vrchol je turisticky veľmi vyhľadávaný. Vďaka tvaru nepravidelné pyramídy sa na vrchole otvára vynikajúci panoramatický výhľad. Vrchol je oficiálne prístupný z Lúček, Likavky, Valaské Dubové nebo Vyšného Kubína.
Liptovský hrad je zrúcanina hradu na Liptove. Zvyšky niekdajšieho hradu stojí na vrchu Sestrč 1000 m n. m. v Chočských vrchoch. Bol najvyššie položeným hradom na Slovensku. Celý areál hradu je verejne prístupný. Vedie sem žlto značená trasa z obce Kalameny.
Vodné dielo Liptovská Mara na rieke Váh je najväčšou priehradou na Slovensku. Vďaka rozlohe 22 km2 a maximálnej hĺbke 43 m si právom zaslúži prívlastok Liptovské more. Nádherné okolie s panorámou Vysokých Tatier je ideálne k romantickým prechádzkam, športovým aktivitám alebo vyhliadkové plavbe.
Havránok je jednou z najstarších kultúrnych pamiatok na Liptove. Je to archeologické múzeum v prírode s rekonštrukciami keltských stavieb s výhľadom na Liptovskú Maru a okolité pohoria.
Skvelý tip na nenáročnú turistiku s úchvatným výhľadom na vodné dielo Liptovská Mara. Výstup na skalu začína v obci Liptovská Anna.
V stredisku je k dispozícii 12 km zjazdových tratí. Okolie Malina Brda ponúka výborné možnosti pre bežecké lyžovanie, turistiku a skialpinizmus. Nájdete tu tiež príjemnou vodnú nádrž, kde sa môžete vykúpať či zabaviť rôznymi aktivitami. Medzi atraktívne turistické výlety patrí návšteva drevenej obce Vlkolínec, pešia prechádzka okolo Sidorova a skialpinistický či bežkárske prechod na Smrekovicu.
Kráľovský strážny hrad, ktorý od konca 14. storočia dostávali liptovskí župani. Počas svojej existencie bol sídlom hradného panstva, ktoré spravovalo mestečká a dediny veľkej časti stredného Liptova. Architektúra hradu je cenným svedectvom obdobia neskorej gotiky a renesancie, palácový komplex sa radí medzi najvyššie stavby svojho druhu na Slovensku. Hrad sa nachádza na trase červenej turistickej značky, ktorá vedie z Ružomberka a Likavky na Veľký Choč.
Rezort ponúka detské ihrisko pre deti a na mieste sú aj jazdy na koni, lezecké rámy, krajinná cesta pre vozíky, trampolíny, skákací hrad, hojdačky a farma so zvieratami. Hostia sa môžu tešiť aj na rad zimných zariadení, ako sú detské lyžiarske vleky, snowtubing, umelý sneh, umelé osvetlenie..
Prosiecká dolina je považovaná za jednu z najkrajších dolín na Slovensku, najmä pre krasové útvary a pestrosť rastlín. Medzi najväčšie lákadlá Prosieckej doliny patrí vodopád Červené piesky v závere doliny. V Prosieckej doline sa nachádzajú drevené mostíky, kovové rebríky a reťazy. Z konca Prosiecké doliny odporúčame pokračovať ďalej na okružnú trasu do Kvačianskej doliny s výhľadom na Západné Tatry s možnosťou občerstvenia práve v polovici cesty.
Dedinka U dobrého pastiera sa rozprestiera v nádhernej Čutkovskej doline. Precízne ladené drevené stavby a koncepčne vyberaný účel ich využitia vytvárajú príjemné prostredie pre oddych v duchu starej tradičnej drevenej dediny.
Dedinka Vlkolínec, zapadnutá v klinu Veľkej Fatry, je slovenským unikátom na zozname UNESCO. Doteraz tu žijú v pôvodných dreveniciach tri desiatky stálych obyvateľov, ktorí cez denné návštevy turistov s fotoaparátmi chodia po vodu k potoku, pretekajúcemu celou dedinou.
V údolí neďaleko obce Dúbrava narazíte na 6 m vysokú sochu Gruta - Strážca Lesa. Vedie k nemu nenáročná asfaltová cesta lesom 2km od bane Dúbrava.
Štylová salaš Krajinka pri Ružomberku, v malebnom prostredí krásnej prírody dolného Liptova. Salaš bol založený pre chov 1000 oviec v roku 1983, kedy bol zachovaný jeho pôvodný ráz a rokmi osvedčené salašnícke tradície. Môžete byť súčasťou tejto jedinečnej atmosféry starých bačov a pastierov, pretože môžete zblízka vidieť chov oviec, vrátane ich pasenia, dojenia a spracovania ovčieho mlieka tradičným ručným spôsobom. Nepoužívame žiadne konzervačné látky, čo je v dnešnej dobe veľkou vzácnosťou. Pri idylickom posedení na salaši môžete ochutnať najlepšie špeciality vlastnej výroby ako Bryndzová polievka, Vyprážaný ovčí syr, Jahňací perkelt.
Počas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou. Nudiť sa určite nebudete vďaka tobogánom a šmýkačkám, atrakciám, celodennému programu s animačným tímom či letným eventom. Pri nepriaznivom počasí sa stretneme pod priehľadnou strechou celoročnej haly Tropical Paradise, kde teplota neklesá pod 30 °C. A cez špeciálnu fóliu strechy Tropical Paradise sa môžete opaľovať celý rok, v lete či v zime.
Kontaktné ZOO je zoologická záhrada v blízkosti aquaparku Tatralandia. Od ostatných ZOO sa líši tým, že určitá zvieratá si môžete pohladiť, nakŕmiť krmivom kúpeným pri pokladni, vyfotografovať alebo sa zabaviť jazdou na koňoch a poníkoch.
Je výborným miestom pre výlet spojený s poznávaním histórie Liptova. Z nádhernej Kvačianskej doliny sa po 3 km chôdze z údolia so strmými vápencovými skalami dostanete do Kotliny Oblazy, kde je možné si pozrieť dva drevené vodné mlyny s funkčným vodným kolesom a pamiatky ľudového staviteľstva z počiatku 19. storočia.
V liptovskej obci Pavčina Lehota hneď na začiatku známej Demänovskej doliny sa nachádza FUN PARK Žiarce. Severná orientácia svahov a umelé zasnežovanie zabezpečuje dostatok snehu až do neskorej jari. Areál sa teší veľkej obľube hlavne medzi rodinami s deťmi. Pre najmenších lyžiarov je k dispozícii lyžiarska škola a škôlka, ale aj požičovňa lyžiarskeho výstroja. Mimo zimné obdobie od apríla do októbra v stredisku nájdete najstrmšiu bobovú dráhu na Slovensku, ktorá je v súčasnosti len jedna z dvoch dráh tohto typu na našom území. Areálom vedie aj známa cyklistická trasa spájajúca kultúrne pamiatky Vlkolínec a Pribylinu, ktoré sa stali pre turistov zaujímavým miestom.
Národná prírodná pamiatka Demänovská jaskyňa je najdlhším jaskynným systémom na Slovensku. Žije v nej 10 druhov netopierov. Jaskyňa slobody je najviac navštevovanou sprístupnenou jaskyňou na Slovensku. Jej jedinečná kvapľová výzdoba ju radí medzi najkrajšie jaskyne v Európe.
Obec Liptovský Ján je rekreačná oblasť s výskytom termálnych a minerálnych prameňov. Sú studené i teplé s teplotou 14,8 - 29,4 °C. Liečivá sila miestnych prameňov je známa už od 14. storočia. Na juhu obce vedľa prameňa Teplica, sa nachádza malý prírodný kráter s priľahlým bazénikom, ktorému tu nikto nepovie inak ako Kaďa. V kráteri vyviera termálna voda bohatá na minerály, ktorá má preukázateľné liečivé účinky, lieči kožné choroby, choroby pohybového ústrojenstva, látkovej výmeny, ženské, nervové, ale aj choroby srdca a ciev.
Jasná Nízke Tatry je najväčšie stredisko na Slovensku, má vhodné podmienky pre klasické lyžovanie, snowboarding, skialpinistov, freeride a bežecké lyžovanie. V lete je v stredisku najväčším lákadlom nádherná príroda Nízkych Tatier. V poslednom čase je stredisko vyhľadávané nie len kvôli turistike a lanovkám, ale aj vďaka svojmu, na Slovensku i v okolitých krajinách jedinečnému BikeParku.
Hrad a Kaštieľ Liptovský Hrádok - Na začiatku 14. storočia dal pri sútoku Belej a Váhu, pod výbežkami Nízkych Tatier, zvolenský župan Donč postaviť gotický kamenný hrad na nevysokej vápencovej skale. Hrad obkolesili vodnou priekopou, ktorá sa zachovala v podobe jazierka dodnes. V roku 2001, keď Ing. Dagmar Machová navštívila zrúcaninu hradu a ruiny kaštieľa sa zrodila vízia obnovy a oživenia tohto panstva.
Vyvezte sa sedačkovými lanovkami na vrchol Kubínskej a vychutnajte si výhľady nielen na blízky Dolný Kubín, ale najmä majestátne slovenské pohoria. Od Malej a Veľkej Fatry, cez Veľký Choč, Oravské a Kysucké Beskydy, až po vrcholy Západných Tatier a pri dobrej viditeľnosti dokonca i kopce Nízkych Tatier. Priamo v areáli strediska na Kubínskej holi sme pre Vás pripravili niekoľko cyklotrás. Trasy sú nenáročné a zvládne ich každý, od malých cyklistov až po seniorov. Súčasťou strediska sú aj úseky vhodné pre adrenalínovú jazdu na horských bicykloch, trojkolkách či terénnych kolobežkách, ktoré si môžete požičať pri pokladniach v dolnej časti strediska. V Zimnom období nájdete svoju stopu v 14 km pravidelne upravovaných tratiach, ktoré sú v prípade nedostatku snehu dosnežované technickým snehom. Každý si najde tú svoju ideálnu trasu na čierne, červené, či modré zjazdovke. O komfortnú prepravu sa postarajú 2 štvorsedačkové lanovky a 9 vlekov.
Zatopený lom Kraľovany, známy aj ako Šútovské jazero, sa nachádza v mestkej časti Rieka obce Kraľovany. Jazero vás očarí už na prvý pohľad. Zatopený kameňolom je využívaný predovšetkým ako prírodné kúpalisko. Okolité terasovité svahy pripomínajú scenérie z westernových filmov. Vďaka priezračnej vode tyrkysovej farby je jazero obľúbenou rekreačnou lokalitou, ktorú vyhľadávajú nielen slovenskí, ale aj zahraniční turisti. Vzhľadom na severnejšiu polohu tohto, teplota vody zvykne byť chladnejšia, a teda počas letných horúčav určite takéto osvieženie padne vhod. Priamo od jazera vedie turistická trasa k vrcholom pohoria Malá Fatra, kde vo výške 830 m n.m nájdete prekrásny Šútovský vodopád s výškou 38 m.
Oravský hrad je výraznou dominantou oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Hrad chránený ako národná kultúrna pamiatka je sprístupnený verejnosti denne od mája do marca.
Múzeum liptovskej dediny je skanzen, ktorý sa nachádza v Pribyline. Vznikol v roku 1991 v súvislosti s výstavbou priehrady Liptovská Mara. Múzeum tvoria domy zo zatopenej časti vodného diela a z oblasti horného a dolného Liptova. V múzeu je vytvorená zoo expozícia, kde sa prezentuje chov domácich zvierat.
Donovaly sú obec na sever od Banskej Bystrice medzi pohoriami Veľká Fatra a Starohorské vrchy. Je tu významné lyžiarske stredisko Snow Park Donovaly, ktorý ponúka v nadmorskej výške 900 – 1360 m n.m skvelé trate pre zjazdové a slalomové lyžovanie, snowboarding a bežkovanie s celkovou dĺžkou až 11 km, z toho 7 km umelo zasnežovaných. Zaujímavosťou je aj bobová dráha s celoročnou prevádzkou s dĺžkou 900 m so skokmi a ostrými zákrutami.
Najnavštevovanejšie časťou Západných Tatier je oblasť zvaná Roháče. Medzi preslávené, ale turisticky náročné vrchloly patrí Ostrý Roháč, Baníkov, alebo Tri kopy. Veľmi zaujímavá sú aj štyri ľadovcová Roháčske plesá, ležiacich v nadmorskej výške od 1562 do 1719 m n.m.
Štrbské Pleso ležiace v nadmorskej výške 1345 m je jedným z najvyhľadávanejších a zároveň tým najvyššie položeným tatranským turistickým a lyžiarskym strediskom. Najväčším magnetom je práve Štrbské Pleso, ktoré ponúka úchvatné pohľady na zubaté horské štíty odrážajúce sa na hladine. V blízkosti ambicióznych skokanských mostíkov a obľúbených zjazdoviek a zároveň takmer tesne pri brehu plesa stojí hotel Patria – tunajšia typická dominanta. Asymetrická strecha kopíruje sklon tatranského štítu Patria, ktorému hotel vďačí aj za svoje meno.
Kriváň 2494 m n.m je najzápadnejšia impozantný vrchol Vysokých Tatier, ktorý je národným vrcholom Slovenska uvedenom na Eure. Na Kriváň vedie hneď niekoľko turistických ciest, kedy najčastejšie využívaná cesta je zo Štrbského plesa 1347 m n.m alebo Tri studničky 1140 m n.m.
Hrebienok je veľmi dôležité turistické a lyžiarske centrum nad Starým Smokovcom, na juhovýchodnom úpätí Slavkovského štítu. Už od polovice 19. storočia kúpeľní hostia zo Starého Smokovca radi vyhľadávali toto obľúbené miesto, kde vedľa dávneho turistického chodníka vznikla obľúbená pozemná lanovka. V zimnom období si môžete odniesť nezabudnuteľný zážitok z Tatranského ľadového dómu s obsahom ľadových monumentov a sôch, ktoré vás vždy chytia za srdce.
Skalnaté pleso je populárne vysokohorské jazero vo Vysokých Tatrách nad Tatranskou Lomnicou, rozkladajúce sa v oblasti Skalnatej doliny, priamo pod pohľadnými južnými zrázmi Lomnického štítu. Jeho poloha ho predurčila na jeden z najatraktívnejších turistických cieľov v Tatrách. Súčasťou Skalnatého plesa je aj rozsiahle lyžiarske stredisko, ktorého zjazdovka je najdlhšia na Slovensku. Križuje ho niekoľko turistických trás, ktorými sa dostanete napríklad k Zelenému plesu alebo na Hrebienok.
Medzi najpôsobivejšie miesta Vysokých Tatier sa právom radí Zelené pleso, ktoré svoje pomenovanie získalo podľa zelených škvŕn z výverov na jeho dne. Priamo na brehu plesa stojí turistická Chata pri Zelenom plese s celoročnou prevádzkou s možnosťou občerstvenia. Okolie plesa ponúka nádherný výhľad na okolité štíty akými sú Malý Kežmarský štít, Veľká Svišťovka a Bujačí vrch. Najčastejším východiskovým bodom k plesu sú Tatranské Matliare alebo Skalnaté pleso.
Národný park Slovenský raj predstavuje svojrázne krasové územie s členitým reliéfom s množstvom roklín, tiesňav, úzkych dolín a kaňonov, ktoré spoločne tvoria 300 km značených turistických trás s rebríky, mosty a reťazami. Od polovice mája do konca septembra je tiež možné navštíviť Dobšinskú ľadovú jaskyňu, ktorá je súčasťou prírodného dedičstva UNESCO.
Spišský hrad je so svojím pôdorysom 41.426 m2 najrozsiahlejšie hradné zrúcaninou v strednej Európe a jedným z najväčších hradných komplexov v Európe. Nachádza sa na travertínovej kope neďaleko od mestečka Spišské Podhradie. Spišský hrad je zapísaný na zoznam lokalít Svetového dedičstva UNESCO.
Košice sú druhé najväčšie mesto Slovenska a prirodzená metropola východoslovenského regiónu. Väčšina historicky cenných stavieb je sústredená na Hlavnej ulici, severojužnej chrbtici historického mesta, dlhé 1 200 m. Približne v polovici dĺžky sa nachádza ostrovček s kaplnkou sv. Michala, katedrálou sv. Alžbety, Urbanovou vežou, Štátnym divadlom a Mariánskym stĺpom. Šírka hlavnej ulice vyplýva z faktu, že pôvodne nej pretekal tiež potok Čermeli.